I MEMORIAŁ IM. ZYGMUNTA OPASKI W PIŁKĘ SIATKOWĄ

20 marca, w Sali sportowej w Brennie odbył się turniej piłki siatkowej – I Memoriał w Piłkę Siatkową Imienia Zygmunta Opaski. Inicjatorami imprezy byli koledzy śp. Zygmunta, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć o przyjacielu, który całym sercem angażował się w działalność sportową.

Krótkie wspomnienie o Zygmuncie.

Kolega Zygmunt Opaska urodził się 25 marca 1953 roku w Łupicy. W roku 1978 ożenił się i zamieszkał w Wijewie. Od samego początku dal się poznać jako pasjonat sportu.
W 1992 roku powstał pomysł stworzenia grupy, która będzie się spotykać w każdy wtorek i rozgrywać mecze w siatkówkę i koszykówkę. To kolega Zygmunt był jednym z pomysłodawców i organizatorów tego ruchu, który przetrwał do dziś. W 1992 roku Gmina Wijewo nie posiadała swojej Sali gimnastycznej i przez dwa lata spotkania odbywały się w Kaszczorze. W 1994 roku w Wijewie salę wiejską dostosowano do potrzeb sportowych i tam przez 8 lat odbywały się mecze. W 2002 roku powstała w Brennie przy Zespole Szkół nowa sala sportowa i tu zostały przeniesione rozgrywki. Przez cały ten okres Zygmunt był organizatorem spotkań, wzorem koleżeństwa i obowiązkowości czym zasłużył na szacunek u wszystkich kolegów.
Zygmunt Opaska był również działaczem Klubu Sportowego Brenewia gdzie pełnił różne funkcje, wykonywał je wzorowo z olbrzymim zaangażowaniem, czym wzbudzał podziw, szacunek i wysokie uznanie wśród kolegów, działaczy i młodych sportowców. Niestety w 2013 roku choroba nie pozwoliła Zygmuntowi dalej udzielać się sportowo. 28 stycznia 2014 roku odszedł na zawsze, na zawsze jednak zostanie w pamięci swoich przyjaciół i kolegów.
Przed turniejem organizatorzy złożyli kwiaty w miejscu spoczynku Zygmunta.
Wszystkich przybyłych powitał Tadeusz Walkowski, wspomnienie o Zygmuncie odczytał Roman Jęśkowiak, otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński
Uhonorowano okolicznościową statuetką żonę zmarłego kolegi Elżbietę Opaska.
W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Młodzi Duchem I, Młodzi Duchem II , drużyna ze Sławy i drużyna z Przemętu.
Mecze były bardzo zacięte, na szczęście nikt nie odniósł kontuzji. Atrakcją spotkania był występ czirliderek 40+ „ALEBABKI”.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Sławy, drugie miejsce Młodzi Duchem I, trzecie drużyna z Przemętu i czwarte miejsce Młodzi Duchem II. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński i Prezes GKS Piotr Walkowiak. Po poczęstunku wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do domów.