„Mała książka – wielki człowiek „

Gminna Biblioteka Publiczna w Wijewie przystąpiła do akcji społecznej

„Mała książka - wielki człowiek”

jest to projekt przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat (roczniki 2013-2016). Ta akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym od września, które odwiedzi bibliotekę w Wijewie i Brennie oraz w naszej małej bibliotece w przedszkolu i wypożyczy książkę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, czyli bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice, jest to przygotowana broszura informacyjna, która przypomni im nieocenioną rolę czytania w rozwoju ich dziecka jak również o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Bardzo serdecznie zachęcamy rodziców i dzieci do wzięcia razem z nami udziału w bardzo ważnej dla nas jak i również dla Was akcji.

plakat.png