Mistrzowie Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce Chłopców

22 lutego 2016r. w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce Chłopców.

Do rywalizacji na tym etapie stanęły reprezentacje szkół: Kąkolewo, Święciechowa oraz Brenno. Reprezentacja Zespołu Szkół w Brennie wygrała wszystkie mecze i przeszła do kolejnego etapu.
Finał odbył się 1 marca w Lesznie. Chłopcy nie zawiedli i tym razem. Do walki o tytuł Mistrza Powiatu stanęły reprezentacje szkół: Kąkolewo, Drobnin, Pawłowice i Brenno. Reprezentacja naszego gimnazjum po raz kolejny pokonała przeciwników i wygrała wszystkie mecze nie tracąc choćby jednego seta. Jest to już 12. z rzędu Mistrzostwo Powiatu, a wygrana dała możliwość startu w kolejnych zawodach.
Ćwierćfinał wojewódzki odbył się 18 marca 2016r. w Gostyniu. Do rywalizacji stanęło pięć mistrzowskich drużyn: Gimnazjum Nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum w Czaczu, Gimnazjum Nr 9 w Lesznie, Gimnazjum w Przemęcie oraz Gimnazjum w Brennie. Poziom gry był wysoki, a każdy mecz bardzo emocjonujący. Chłopcy dzielnie walczyli o każdy punkt. O klasyfikacji końcowej zadecydowały setnie części punktów. Naszej drużynie do III miejsca na podium zabrakło 0,115 pkt., a do miejsca IV tylko 0,055 pkt. Ostatecznie drużyna naszego gimnazjum uplasowała się na V miejscu.
Gimnazjum w Brennie reprezentowali: Bartosz John, Paweł Nędza, Daniel Radzieja, Wiktor Rimke, Eryk Skrzypczak, Adrian Wojtyczka oraz Mikołaj Wolniczak, opiekę trenerską sprawował Pan Patryk Polaszewski.
Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów i życzymy im kolejnych sukcesów.