Spotkanie autorskie w bibliotece

12 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wijewie odbyło się spotkanie z Panem Romanem Pankiewiczem, który zaprezentował jedną z części napisanej przez siebie „trylogii” w ramach tryptyku Trzy żywioły „Niemcy moja mała ojczyzna – drugi żywioł”.

Autor książek podróżniczych, już dwa razy gościł u nas, prezentując m.in. dwie części swojego tryptyku podróżniczego „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł” i „Islandia – trzeci żywioł”.

Książka „Niemcy moja mała ojczyzna – drugi żywioł”, jest podsumowaniem trzyletniego pobytu autor we Frankfurcie n/Menem. W trakcie spotkania podróżnik przybliżył nam historię Niemiec. Z pasją opowiadał o zwyczajach i mentalności Niemców. Ponadto można było zachwycać się przedstawionymi w prezentacji multimedialnej zabytkami w Niemczech. Pisarz zachęcał wszystkich przybyłych na spotkanie do podróżowania, nawet w trudnej sytuacji finansowej. Zawsze przecież wyjeżdżając za granicę do pracy znajdziemy chwilę, aby odpocząć, właśnie zwiedzając.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli nabyć książkę z autografem pisarza. Biblioteka także posiada te książki w swoich zbiorach i zapraszamy wszystkich do ciekawej i interesującej lektury.