Wydrukuj tę stronę

Spotkanie noworoczne Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka

W czwartek 16 stycznia w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyło się spotkanie noworoczne Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.

Na spotkaniu Wojewoda przedstawił plany na 2020 r. Wśród nich znajduje się m.in. powołanie Wielkopolskiej Rady do spraw Czystego Powietrza i Rady Rozwoju Regionalnego. Podczas noworocznego spotkania Pan Łukasz Mikołajczyk wspomniał też, że planuje zostać rzecznikiem interesu Wielkopolan i wielkopolskich samorządów - rzecznikiem otwartym, szukającym dialogu i porozumienia:

,, Planuję być w terenie, planuję spotkać się ze wszystkimi samorządowcami, mieszkańcami nie tylko dużych miast Wielkopolski, w których bije serce Wielkopolski, ale to serce Wielkopolski, ten krwiobieg jest też w małych miasteczkach, w gminach. Chcę się spotkać, by porozmawiać o tym, co w 2020 roku.''

Wojewoda podsumował też miniony rok. Podkreślił, że ponad 3 miliardy złotych trafiły do wielkopolskich rodzin w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus. Pan Łukasz Mikołajczyk podkreślał, że polityka społeczna to także takie programy, jak Maluch Plus, Senior Plus, Dobry Start czy program Posiłek, czyli wsparcie każdej grupy wiekowej od noworodków po seniorów i niepełnosprawnych.

Oprócz samorządowców, w spotkaniu wojewody uczestniczyli także: minister Jan Dziedziczak i wiceminister rozwoju Robert Nowicki, marszałek województwa Marek Woźniak i wiceprezydent Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska.