Komunikat w sprawie kursu autobusu szkolnego
KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WIJEWO
Zmiana organizacji ruchu autobusu szkolnego dla dzieci i uczniów z Samorządowego Przedszkola w Wijewie oraz Szkoły Podstawowej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Wijewie
Szanowni Rodzice/Opiekunowie,
w związku z trwającymi robotami drogowymi na drodze powiatowej nr 4755P, uprzejmie informuję, że od środy, 08 kwietnia 2026r., nastąpią tymczasowe zmiany w organizacji ruchu i rozkładzie jazdy autobusu szkolnego obsługującego miejscowość Potrzebowo. Autobus będzie kursował objazdem wyznaczonym przez inwestora i wykonawcę robót poruszając się drogami publicznymi, utwardzonymi przez miejscowości Wijewo, Wieleń, Kaszczor, drogą wojewódzką nr 316 poprzez Łupice, Spokojna, Śmieszkowo.
W okresie obowiązywania zmian autobus szkolny będzie obsługiwał wyłącznie dwa wyznaczone przystanki:
•Przystanek „1” – przy posesji numer 54B w Potrzebowie,
•Przystanek „2” – przy budynku starej szkoły Potrzebowie.
Nowy Rozkład Jazdy (od 08 kwietnia 2026 r.):
•Poranna 8:05 odjazd z Potrzebowa (po obsłużeniu obu w/w przystanków),
•Popołudniowa 15:00 wyjazd ze szkoły/przedszkola, ok. 15:30 planowany powrót do Potrzebowa.
W dniach od 08.04.2026 r. do odwołania dowóz uczniów mieszkających w Wijewie, ul. Kalek, oraz w Radomyślu do placówek oświatowych będzie odbywał się we własnym zakresie.
Zmiany mają charakter tymczasowy i będą obowiązywać do odwołania.
Przepraszamy za wszelkie wynikłe utrudnienia. Pragniemy jednak podkreślić, że obecna inwestycja drogowa jest realizowana w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróży – to przedsięwzięcie służące nam wszystkim.
Wójt Gminy Wijewo
/-/ Mieczysław Drożdżyński